FOKUSEis Aarbechtsgruppen

Eis Membere an onofhängeg Fachleit bréngen sech hei mat hirem Wëssen eran.

Eis Aarbechtsgruppen

Ab Mäerz 2022 lafen eis Aarbechtsgruppen. Eis Membere bréngen sech do mat hirem Wëssen eran. Si ginn duerch onofhängeg Fachleit ënnerstëtzt an si organiséieren eng Rei vun Hearinge mat den eenzelen Interessegruppen.
Aarbechtsgrupp Digitalisatioun
Jean-Claude Spedener

Aarbechtsgrupp Digitalisatioun

EGOUVERNEMENT, SIMPLIFICATION ADMINISTRATIVE

Status: aktiv

Coordinateur: Jean-Claude Spedener (jean-claude.spedener@fokus.lu)

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

Aarbechtsgrupp Ëmwelt / Energie
Paul Gratia

Aarbechtsgrupp Ëmwelt / Energie

ÖKOLOGESCHEN ËMBAU VUN EISER GESELLSCHAFT

Status: aktiv

Coordinateur: Paul Gratia (paul.gratia@fokus.lu)

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

Aarbechtsgrupp Gesondheetswiesen
Garry Assel

Aarbechtsgrupp Gesondheetswiesen

MEDEZINESCH VERSUERGUNG, FUERSCHUNG

Status: aktiv

Coordinateur: Garry Assel (gary.assel@fokus.lu)

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

Aarbechtsgrupp Handwierk
Christian Turk

Aarbechtsgrupp Handwierk

D'ATTRAKTIVITÉIT VUM HANDWIERK STÄERKEN

Status: aktiv

Coordinateur: Christian Turk (christian.turk@fokus.lu)

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

Aarbechtsgrupp Integratioun
Yannick Civéra

Aarbechtsgrupp Integratioun

ZESUMME LIEWEN OUNI SENG IDENTITÉIT OPZEGINN

Status: aktiv

Coordinateur: Yannick Civéra (yanncik.civera@fokus.lu)

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

Aarbechtsgrupp Jugend
Micky Maller

Aarbechtsgrupp Jugend

AM JONKEFOKUS TRËFFT SECH D'JUGEND TËSCHT 15 A 25 JOER, MAACH MAT !

Status: aktiv

Coordinateur: Micky Maller (micky.maller@fokus.lu)

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

Aarbechtsgrupp Mobiliteit
Laure Stein

Aarbechtsgrupp Mobiliteit

NEI WEEËR FIR EIS DEPLACEMENTER ZE ORGANISÉIEREN

Status: aktiv

Coordinateur: Laure Stein (laure.stein@fokus.lu)

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

Aarbechtsgrupp Rechtsstaat
Luc Majerus

Aarbechtsgrupp Rechtsstaat

FIR ENG EFFIKASS A FAIR JUSTIZ

Status: aktiv

Coordinateur: Luc Majerus (luc.majerus@fokus.lu)

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

Aarbechtsgrupp Schoul
Philippe Kirsch

Aarbechtsgrupp Schoul

FIR ENG INTEGRATIV AUSBILDUNG, GLÄICH CHANCEN, LIEWENSKOMPETENZ

Status: aktiv

Coordinateur: Philippe Kirsch (philippe.kirsch@fokus.lu)

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

Aarbechtsgrupp Wirtschaft
Jean-Marie Heyder

Aarbechtsgrupp Wirtschaft

WIRTSCHAFT / ËFFENTLECH FINANZEN / STEIEREN

Status: aktiv

Coordinateur: Jean-Marie Heyder (jean-marie.heyder@fokus.lu)

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

Aarbechtsgrupp Wunnen
Ervin Zaljević

Aarbechtsgrupp Wunnen

DEZENT WUNNEN ASS E GRONDRECHT, INNOVATIV KONZEPTER SINN ERFUERDERT

Status: aktiv

Coordinateur: Ervin Zaljević (ervin.zaljevic@fokus.lu)

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

Aarbechtsgrupp Aussepolitik (nach net aktiv)
---

Aarbechtsgrupp Aussepolitik

EUROPA, DRËTTLÄNNER, VERTEIDIGUNG

Status: nach net aktiv

Coordinateur: nach net bekannt

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

Aarbechtsgrupp Kultur (nach net aktiv)
---

Aarbechtsgrupp Kultur

D'KULTUR ASS E PILIER VUN EISER GESELLSCHAFT

Status: nach net aktiv

Coordinateur: nach net bekannt

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

Aarbechtsgrupp Landwirtschaft (nach net aktiv)
---

Aarbechtsgrupp Landwirtschaft

ËMWELTGERECHTE VERSUERGUNG VUN EISER BEVËLKERUNG, MAT GESONDE PRODUITEN

Status: nach net aktiv

Coordinateur: nach net bekannt

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

Aarbechtsgrupp Sozialwiesen (nach net aktiv)
---

Sozialwiesen

DRËTTEN ALTER, SOZIAL- A FAMILLJEPOLITIK

Status: nach net aktiv

Coordinateur: nach net bekannt

De Gruppmail ass nëmme vu Fokus E-Mailadressen zougänglech.

contact@fokus.lu

Kontaktéiert eis iwwer EMAIL
Eis Büroen sinn op vun
Méindes - Freides : 9:00 - 17:00
Samschdes a Sonndes si mir zou
Eis Adress
14, rue Emile Eischen
L-4107 Esch-sur-Alzette
contact@fokus.lu

WebMaster Gary Kneip & Claus Nehring

Fokus Newsletter